Vælg en side

Kontakt NBU

Herunder har du mulighed for at finde kontaktoplysninger på alle vores afdelinger

Fonden Nordjysk Børne- Ungecenter

Aalborgvej 31-33, Halvrimmen
9460 Brovst

Al post sendes med att. til: Hanbohus, Fredensdal, Bella Vista, Tranum Enge, Teglvænget og / eller den unges / pædagogens navn.

NBU Skolen, Aalborgvej 39, STU:

Tlf.: 98 23 29 71 eller 98 23 29 70

skolen@nbu-center.dk

Henvendelse: Charlotte Larsen

Administration:

Anna Trudslev

Tlf.: 98 23 29 70

anna@nbu-center.dk

Pigehuset Fredensdal:

Tlf.: 98 23 08 66

fredensdal@nbu-center.dk

Afdelingsleder: Tanja Lykke Egsgaard

Centerleder:

Jan Chr. Andersen

Tlf.: 98 23 29 70 / Mobil: 26 19 68 17

jan.chr@nbu-center.dk

Opholdsstedet Tranum Enge:

Tlf.: 98 23 01 00

tranumenge@nbu-center.dk

Koordinator: Pernille Ott Christensen

Centerleder:

Lars Gregersen

Tlf.: 98 23 29 70 / Mobil: 20 14 18 43

lars@nbu-center.dk

Bostedet Hanbohus:

Tlf.: 24 85 16 77

hanbohus@nbu-center.dk

Koordinator: Søren Hald

Søskendehuset Bella Vista:

Tlf.: 51 41 20 15

bellavista@nbu-center.dk

Koordinator: Alexandra Dybdahl Jensen

Centerledere

Jan Christian Andersen
Tlf: 9823 2970 / 2619 6817
Mail: jan.chr@nbu-center.dk

Lars Gregersen
Tlf: 9823 2970 / 2014 1843
Mail: lars@nbu-center.dk